Chat with our AI personalities
0.5
Apples/Cost = 12/6 = 2 So 3 pounds of apples would cost 3/2 = 1.5 units.
Answer 6 4 tons= -------- pounds 64 tons equals 128,000 pounds.
5% of 6 pounds= 5% * 6= 0.05 * 6= 0.3 pounds or 4.8 ounces
1 pound = 16 ounces 6 pounds and 2 ounces = 6 and 2/16 pounds = 6 and 1/8 pounds = 6.125 pounds