answersLogoWhite

0

7

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the rate as a unit for 14 hours in 2 weeks?

jessica earned 14 by babysiting for 4 hours what is her unit rate


How do you write 14 hours in 2 weeks as a unit rate?

1 hour a day


How do you express 112 for 14 hours as a unit rate?

112/14 = 8 per hour


14 dollars a hour 40 hours a week is how much a year?

$14 x 40 hours x 50 weeks (two weeks holidays) = $28,000 or $14 x 40 hours x 52 weeks (no vacation) = $29,120


How many hours are there in two weeks?

1 week = 7 days 2 weeks = 14 days 1 day = 24 hours 14 days = 336 hours


What is the unit rate of 51 gallons in 14 minutes?

To find the unit rate, divide the total amount by the time. For 51 gallons in 14 minutes, the unit rate is calculated as 51 gallons ÷ 14 minutes, which equals approximately 3.64 gallons per minute.


What is the unit rate of 112 in 8 hours?

It is 14 per hour.It is 14 per hour.It is 14 per hour.It is 14 per hour.


What was the hourly rate of a worker who earned 894 for working 37 and a quarter hours?

If he worked 37 hours and 14 minutes and earned 894, then his hourly rate was just over 24.01 to the nearest one hundredth, or 24 to the nearest unit.


How many hours in 56 Weeks?

There are 13,440 hours in 56 weeks. This is calculated by multiplying 24 hours in a day by 7 days in a week, and then multiplying that by 56 weeks.


What is the unit rate for 224 hit in 14 games?

16


How many hours are in a fortnight?

1 fortnight = 336 hours 236 hours or 2 weeks


How do you convert 336 hours to 2 weeks?

24 hours = 1 day so 336 hours / 24 = 14 days 7 days = 1 week so 14 days = 2 weeks