answersLogoWhite

0

(36 quarts) x ($5.96 per gallon) / (4 quarts per gallon) = $53.64

User Avatar

Wiki User

14y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

RafaRafa
There's no fun in playing it safe. Why not try something a little unhinged?
Chat with Rafa
JordanJordan
Looking for a career mentor? I've seen my fair share of shake-ups.
Chat with Jordan
CoachCoach
Success isn't just about winning—it's about vision, patience, and playing the long game.
Chat with Coach
More answers

2

User Avatar

Anonymous

4y ago
User Avatar

100000

User Avatar

Anonymous

4y ago
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much would 36 quarts of ice cream cost at 5.96 per gallon?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp