answersLogoWhite

0

You can calculate and compare unit values, and buy at the lowest unit value.

However, it often makes no sense. If someone is selling one chair at 200 (currency units) and 200 chairs for 37500, then the larger quantity costs 187.50 per chair but what would you do with 200 chairs?

User Avatar

Wiki User

10y ago

What else can I help you with?

Related Questions