Find the unit prices and compare them to find the cheapest.
Chat with our AI personalities
You can calculate and compare unit values, and buy at the lowest unit value. However, it often makes no sense. If someone is selling one chair at 200 (currency units) and 200 chairs for 37500, then the larger quantity costs 187.50 per chair but what would you do with 200 chairs?
they buy it
It is impossible to conduct commerce without math.
Repetition. I find that things get easier the more times I do them.
Bridge Math is not difficult, for its instructions shows its students with better improvement from math.