5 = c
5/5 = 1 = c/5
9 = 9 times that = 9c/5
Example: c = 10
so 5 cost 10 then 1 cost 2
then using 9c/5 it is
9x10 / 5 = 9x2 / 1 = 18/1 = 18
6 x 5 x 9 x 1.85 = 499.50
315 ÷ 5 = 63 Each ice cream cost 63 pence.Therefore, 9 ice creams cost £5 67 pence (UK).
169 pounds
25ft x 5 ft = 125 sq ft = 125/9 sq yards. @13.00 per sq yard, it would cost 13.00*125/9 = 180.56
Well, isn't that just a happy little math problem! If 12 pencils cost 96 cents, we can find out how much 1 pencil costs by dividing 96 by 12, which equals 8 cents per pencil. To find out how much 9 pencils would cost, we simply multiply 8 cents by 9, giving us a total of 72 cents. Happy calculating!
5 = 335 1 = 67 9 = 603
3%
6 x 5 x 9 x 1.85 = 499.50
315 ÷ 5 = 63 Each ice cream cost 63 pence.Therefore, 9 ice creams cost £5 67 pence (UK).
8€ 9$ 5£ hope i helped.
5-9 Pokemon cards and 9 dollars
if 7 cost 1.40 then 7÷7 = 1 cost 1.40 ÷ 7 → 1×9 = 9 cost (1.40÷7) × 9 = 1.80 9 will cost 1.80
576 pence
Head gasket repair for a 1999 Saab 9-5 3.0l.
How do you remove a Saab 9.5 transmission
Probably about £5-£9 at HMV
It would be 1.59 for six eggs. So a total of 9 dollars for three dozen.