answersLogoWhite

0


Best Answer

It is 39 inches

User Avatar

Wiki User

13y ago
This answer is:
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: What is the cost of 1 meter wire?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp
Related questions

What is the cost of 1km of wire at 10c per meter?

$100


To get power to an air conpressor 60 feet of wire is needed a 15 meter roll of wire is to be used will he have enough wire to complete the job?

There are 3.28 feet in 1 meter.


What is the cost of 1 square meter if total cost of 15013 square meter is 1150000?

Cost of 1 square meter: 1,150,000/15,013 = 76.60027976 or 77 rounded


Why do you use 1 m wire in meter bridge?

It's not necessary to use 1 m of wire. Any length can be used.


How do you calculate total cost of 1 cubic meter reinforcement cement concrete of heavy foundation work?

You calculate the total cost of 1 cubic meter reinforcement cement for heavy foundation work by adding all of the costs. Essentially you would have to figure out the total of pounds of concrete for 1 cubic meter multiply that by the cost per pound and then add in the cost of labor it takes to pour 1 cubic meter.


A scientist is working with meters of gold wire. How long is the wire in millimeters?

A scientist is working with 10 meters of gold wire. How long is the wire in millimeters


How do you calculate multiplying factor in 3 phase 4 wire energy meter?

mf is ratio of CT ration of meter box to CT ration written on meter. ex: CT meter box: 30/5, Meter ct ration 1/1. MF : (30/5)/(1/1)= 6


How can measure nutral and earthing wire?

Nutral wire can be measured by using clamp meter, if there is a current passing through the wire, we got a reading in the clamp meter i.e. 2A. If we clamp the earth wire by the clamp meter the reading will be zero.


How much does 1 cubic meter of teak wood cost?

500 $


Cost of 1 cubic meter of M30 concrete in India?

2900


How much per square meter does Bermuda grass cost?

£1


How do you Convert cost per square meter to cost per lineal meter?

The cost per linear meter is the cost per square meter times by the width of the roll.