20 cm is 15 pence
75 × 20 = 1500 which is £15.00
The going rate per metre to point the walls of a semi can vary. For example, the cheapest route would involve paying between $20 and $30 USD per metre. More expensive ways can cost over $150 USD per metre.
depends on the quality- it can range from $8 to $20 depending on what its made of- chiffon, silk, spandex. etc. polyester chiffon is about $11 per metre at spotlight.
75p/1pound = 75p/100p = 75/100 = 3/4
It is 120 units of currency.
Twenty Million. There are one million per cubic metre.
A nanometre is equal to one billionth of a metre. Therefore, 20 nanometres is equal to 20 billionths of a metre.
The total cost of the 20 kg of apples at Rs 15 per kg is 20 kg * Rs 15/kg = Rs 300. The total cost of the 10 kg of apples at Rs 20 per kg is 10 kg * Rs 20/kg = Rs 200. The total weight of apples is 20 kg + 10 kg = 30 kg and the total cost is Rs 300 + Rs 200 = Rs 500. Therefore, the average cost per kg is Rs 500 / 30 kg = Rs 16.67 per kg.
It is: 20/100 = 20%
Chicken cost 20 cents per pound
$20
It is 20 thousandths of a metre.