answersLogoWhite

0

Just about every phase of life requires the use of inequalities.

Which can of corn costs more per ounce in a grocery store?

Which utility company offers the most inexpensive power per unit?

Which student deserves the best grade?

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?