answersLogoWhite

0

It helps to tell the prices between two thin for example if you re shopping for fruits and 2 Oranges equal $5 divide by 2 to each number to get the unit rate which s $2.50 for 1 orange

User Avatar

Wiki User

10y ago

What else can I help you with?