126 cents or $1.26
To find the total price of one dozen apples that cost 25 cents each, you would multiply the cost of one apple by the total number of apples in a dozen. In this case, 25 cents multiplied by 12 apples equals $3. Therefore, the total price of one dozen apples that cost 25 cents each is $3.
1 gross=12 dozen... so if u take out 2 dozen thate leaves u with 10 dozen apples..
A dozen apples is 12 apples. Here is how you solve it. 12-6+3 =6+3 =9 apples. You will get nine apples.
about 12.00
126 cents or $1.26
12/3=44*0.48=1.92 how much does it cost to by 1 dozen of apples3.84/1.92=2the answer is 2 dozens
To find the total price of one dozen apples that cost 25 cents each, you would multiply the cost of one apple by the total number of apples in a dozen. In this case, 25 cents multiplied by 12 apples equals $3. Therefore, the total price of one dozen apples that cost 25 cents each is $3.
A dozen apples. The word dozen means twelve - which is more than one - so you use the plural form of apple.
78
There are 12 apples in a dozen.
12 apples
0.50
A dozen eggs in 1912 cost only $0.40 for one dozen
24 there are 12 in a dozen
12 dozen
twenty cents