a buck two-eighty
A nail costs 0.05
A minivan travels 330 miles on a 15 gallon tank of gas. If gas costs $3.20 per gallon, what is the cost of driving the minivan in miles per dollar?
Let the cost of the pencil be ( x ) dollars. Then, the pen costs ( x + 1 ) dollars. According to the problem, together they cost ( 1.10 ) dollars, so the equation is ( x + (x + 1) = 1.10 ). Solving this gives ( 2x + 1 = 1.10 ), leading to ( 2x = 0.10 ) and ( x = 0.05 ). Therefore, the pencil costs 5 cents.
Type your answer here... fixed cost + variable cost = total cost
Total cost = cost per unit x units produced or Total cost = cost per unit x units sold or Fixed costs + Variable costs
he costs more than a dollar
A 50 dollar haircut costs 50 dollars.
You are correct. A 30 dollar tent costs 30 dollars.
A nail costs 0.05
it costs 1 dollar
It costs about $300.000 a year.
A gallon of gasoline cost about $1 in the USA in 1980
it costs 14¢ for paper, that's what i know
it costs 1,600,000
$12.40
it costs like a dollar or 50 cents at wallie world
invest in Origin Oil (OOIL) and it costs less than a dollar