Per ounce, the 8 oz can costs 12 cents. The 12 oz can costs 10 cents. The 12 oz can is a better deal.
10 cents and the bucket costs 20 cents.
If two lemons cost 15 cents, then one lemon costs 7.5 cents. To find out how many lemons can be bought for 60 cents, divide 60 by 7.5, which equals 8. Therefore, you can buy 8 lemons for 60 cents.
9 pence/cents
About 6.4 cents per pound.
Something that costs 94722.68 is 94722.68 1 dollar notes and 68 1 cents.
12 x 10 = 120 cents (Or 1 dollar 20 cents.)
sixty five cents
Per ounce, the 8 oz can costs 12 cents. The 12 oz can costs 10 cents. The 12 oz can is a better deal.
it costs like a dollar or 50 cents at wallie world
10 cents and the bucket costs 20 cents.
If a picture costs 9 cents and you had 80 pictures all together it would be 720 cents. Thats $7.20.
8 - 9 cents with inflation to buying power scale. Interestingly it costs to print in 2012: $1 and $2 notes -- 5.2 cents per note $5 and $10 notes -- 8.5 cents per note $20 and $50 notes -- 9.2 cents per note $100 note -- 7.7 cents per note Cost of Producing the Penny, Nickel, Dime, Quarter, and Golden Dollar Coins. $1 CoinQuarterDimeNickelPenny18.03 cents11.14 cents5.65 cents11.18 cents2.41 cents (United States Mint, 2011) One dollar. The value of a dollar is always one dollar. What that dollar might buy is another matter.
For instance, where material costs account for 42.9 percent of residential construction, they consume only 32.6 percent of highway and street construction. Overall, 37 cents of every construction dollar is spent on materials, 40 cents on labor
What are numbers? You are probably buying your house number.
A pair of oranges costs 90 cents and a pair of apples costs 70 cents. A pair with one of each costs 80 cents.
Here in Missouri it costs roughly 89 cents or so. I have found the if I pay an extra 10 cents and buy frozen corn I get more value for my dollar and the corn tastes better.