90 to feed a family of 3 for a week
=> 30 to feed one for a week
=> 30*5 to feed a family of 5 for a week
ie 150.
However, this assumes that it costs the same to feed adults and children in a family (unlikely), and that there are no economies of scale (also unlikely).
A nail costs 0.05
Costs 70p
1 billion dollars
A ounce of gold costs 500dollars
it costs about £600
it costs about £500, but extra needs may add to the total
100,000 a year
A feed bucket costs $5.00 to $15.00 depending on the size. A small bucket will most likely costs $5.00. A medium sized bucket may cost around $10.00. A large bucket will cost around $15.00. Good luck finding buckets! Oh you can find horse feed buckets at advanced animal stores. Bye!
It costs about ten to twelve dollars a year. Than number can rise depending on the cost on the aquarium you use to house the fish.
It cost as much as it costs to install cement. Ken It cost as much as it costs to install cement. Ken
depending on the type of rabbit, they usually cost around 20-60 dollars plus housing and feed expenses
As much as it costs
The sentence "How much does it cost?" is a correct interrogative sentence (a question).However, the form "how much it costs" is also correct when used in a declarative sentence, "I don't know how much it costs." or "How much it costs is not a factor."
it costs how ever much star and laken cost:)
it costs as much as your mom
That depends on the country, and location of the KFC restaurant, in big cities they would cost more than in more rural areas because costs would be higher, in the UK a typical Family bucket would cost around £9.99 to £14.99.
How much healthcare costs depends on how many people you are buying it for. It may be really expensive, but it also may be relatively cheap. A family of 4 will typically pay $150 a month in healthcare costs.