answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

How much does pumpkin pie cost at Costco in the fall?

It would depend how big the slices are.


How much does pumpkin on a stick cost?

why would you want a pumpkin on a stick


Sam bought 10 oranges and 11 apples for 10.05 The total cost of 1 orange and 1 apple was 0.94 How much did 1 apple cost?

the answer is 0.47


The price of a pumpkin is directly proportional to its weight If a pumpkin that weighs 15.0 pounds costs 3.25 how much will an 11.4 pound pumpkin cost?

Since a 15.0 pound pumpkin costs $3.25 that means that it costs $0.22 a pound. You can get that by $3.25/15.0=$0.22 so an 11.4 pound pumpkin will cost $2.51 (11.4x$0.22).


How much will one apple cost if 5 apple cost 1dollar?

20 cents per apple


How much does it cost for a mac?

The cost of an Apple computer depends on where you buy it and what options you choose which increase the total price. Go to the Apple site. Select "Mac" and scroll to the page bottom and look for a little round country icon. Click that and select your country. You will be taken to the Apple Store in that country. The Apple Store page lists all the Apple products and the 'Buy' link will total up the cost(s) that you choose to add to your purchase in the right side frame. You can check the total costs of any combination. You don't buy anything until you check out after deciding on the best deal for your needs.


How do you carve metal militia into a pumpkin?

You need a machine to cut metal into a pumpkin and that would cost a lot of money.


If the total cost of x apples is b cents what is general formula for the cost in cents of y apples?

x/b gives the cost per apple that answer times y will give the answer


How much does a can of pumpkin cost?

1cent


What The cost of a pumpkin depends on its weight. shows this idea expressed in function notation?

Cost = f(Weight)


It cost 1.50 for 2 apples How Much Does one apple cost?

Each apple costs 0.75


What does 1 apple cost?

An apple costs $.50 to $1.00