answersLogoWhite

0

Change = note - cost_of_apples

→ change = 10.00 - (3 x 0.65) = 10.00 - 1.95 = 8.05

User Avatar

Wiki User

10y ago

What else can I help you with?

Related Questions

If you buy 3 apples worth 65 each with a 10 note how much change are you left with?

Eight pounds and fivepence


How much is each question worth with 40 questions?

Each question is worth 2.5%


How many points is each question worth on a 12 question exam?

points is each question worth on a 12 question exam?


How many points each question worth on 8 question exam?

points each question worth on 8 question exam?


If 4 apples and 2 oranges equals 1 and 2 apples and 3 oranges equals 0.70 how much does each apple and each orange cost?

Solve the problem by treating it as a simultaneous equation question which works out as: Apples: 0.20 each Oranges: 0.10 each


Is this sentence a singular or plural sentence Each of these apples are ripe?

Your question is written incorrectly. It should be: Each of these apples is ripe. The subject is Each (singular), so the verb must be singular, is. This is a singular sentence.


If each question is worth four times as much as the previous question and the fourth question is worth 1600 how much was the first question worth?

25


How many points is each question on a 75 question test worth?

If each question on a 75-question test is worth the same amount of points, then the total points for the test can be calculated by multiplying the number of questions by the points per question. For example, if each question is worth 1 point, then a 75-question test would be worth 75 points in total.


How much is each question worth on a test with 12 questions?

Well, if there are 12 questions on the test and each question is worth the same amount, then each question is worth 1/12 of the total points. So, technically, each question is worth 1/12 of the total score. Math doesn't lie, honey!


8 Look at the drawing The numbers alongside each column and row are the total of the values of the symbols within each column and row What should replace the question mark?

Sorry, but we are unable to help you since we are unable to view your drawing. Based on your question, I imagine the drawing is a square grid with some spaces that contain numbers and some that contain question marks. If you think about the problem and rephrase a specific question, we might be able to help you.


Y apples are shared between B boys. How many apples does each boy receive?

Not enough information to answer this question mathmatically, however as formula each boy receives Y/B apples. As an example assume 5 apples are shared between 10 boys, then each boy would receive 5/10 of an apple.


How much is each question worth on a 40 question test?

There's no reason they all have to be worth the same credit. Butif they are, then the number is 2.5% for each correct answer.