answersLogoWhite

0

1 piece = 2 foot x 5 foot = 10 square feet

33 pieces x 10 square feet = 330 square feet

330 square feet x 0.30 = 99.00

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much did gum cost in the 1930's?

with one cent someone could buy 5-10 pieces of gum.


What are the differences between drywall and paneling in terms of cost, installation, and durability?

Drywall is typically cheaper than paneling, but paneling can vary in price depending on the material. Drywall is easier to install than paneling, which requires more precision and skill. In terms of durability, drywall is more prone to damage from moisture and impact compared to paneling, which is generally more resistant.


What are the differences between paneling and drywall in terms of cost, installation, and durability?

Paneling and drywall differ in cost, installation, and durability. Paneling is typically more expensive than drywall, but offers a more decorative finish. Drywall is cheaper and easier to install, but may require more maintenance over time. In terms of durability, drywall is more prone to damage from moisture and impact, while paneling is generally more resistant.


How much does half a square foot of solar paneling cost?

You can't exactly buy a half square foot panel by itself off the shelf, and what good would it do? Harbor Freight Tools sells a kit with approx. 9 square feet of panels, inverter, etc. for $190


What is the unit cost to the nearest tenth of a cent if 8 ounces cost 2.10?

Unit cost would $.26 per ounce to the nearest cent.


What is the average price of solar panels?

Cheap not good ones are from 50.00 to around 80. Goodish and great ones run from 100 to 800.


How much does minecraft demo cost?

it don't cost a cent.


A 1919 aluminum penny?

The U.S. Mint did not issue an aluminium penny in 1919. Nearly all U.S. cent pieces were manufactured of some copper alloy except in 1943 when they were made of steel because the war effort limited the amount of copper available. The U.S. made some aluminum cent pieces in 1973 (because of the rising cost of copper) but they were never put into circulation.


How much package of 26 pens cost 12.25 what is the cost per pen rounded to the nearest cent?

After rounding it works out at 47 cent.


How Much does a pear cost?

about 89 cent


Fiberglass costs 3.65 per square foot what is the cost to the nearest cent of a piece 3 and a half ft x 3 feet?

3.5 ft * 3 ft = 10.5 sq ft Cost of 10.5 sq ft @ 3.65 per sq ft = 38.325 cents = 38.33 to the nearest cent.


What are 3 cent pieces worth?

Three-cent pieces were issued to facilitate the purchase of stamps, which then cost 3 cents. The denomination was issued in both silver and nickel, so values depend on date, mint mark (1851 only), condition, and metal. Two guides are: Silver: http://www.numismedia.com/fmv/prices/3scnt/pricesgd.shtml Nickel: http://www.numismedia.com/fmv/prices/3ncnt/pricesgd.shtml