answersLogoWhite

0

If the rope is 40c per 50 cm, it will be 80c for 100 cm (= 1m)

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

Convert cost per foot to cost per meter?

Multiply by 3.3 if you're buying lengths (metres) Multiply by 10.9 if you're buying sheets (m2) Multiply by 36 if you're buying blocks (m3)


How much is 30 feet of rope if it cost 64 per 37.8 inches?

609.52


What is the ap unit cost of orange per pound?

The answer depends on where in the world you are buying them.


What is Production cost per unit?

The production cost per unit is the cost you would physically spend to manufacture a item. For instance,if I made ice cream. I pay myself 10$ per hour for labour. I can make 60 an hour. A cone costs 20c and the ice cream costs 40c. Thus,the unit cost is 60c (material) plus 10$/60 (labour). Thus the unit cost is 76,66c


How much does tarpaulin cost per square meter?

It depends on what part of the world you are buying it in.


How much does it cost for 800 btu per hour?

The answer depends on where in the world you are buying it and in what form.


What is the cost of buying 3kg of grapes at 2.50 per kg?

3 x $2.50 = $7.50


How can you use the cost per serving formula when buying poultry?

by seeing if they are over charging you for what you are buyinq !


What type of plastic is on rope?

Rope per say does not have plastic on it.


What is the cost of buying 3 kg of grapes at 2.50 per kg?

To find the total cost of buying 3 kg of grapes at $2.50 per kg, you would multiply the cost per kg by the total weight purchased. In this case, $2.50 x 3 kg = $7.50. Therefore, the cost of buying 3 kg of grapes at $2.50 per kg would be $7.50.


How many feet of rope can you purchase for .10 a foot?

Provided the rope is long enough and you have enough money, any amount.


How much will you be charged for buying 0.85 yard of fabric if the fabric cost 7.86 per yard?

$6.68