answersLogoWhite

0

The answer depends on where in the world you are buying them.

User Avatar

Wiki User

9y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does an orange cost per pound?

about 30-35p


What would the unit rate be if there was a 150 pound bag that cost 12 dollars?

The unit cost would be (12 dollars) / (150 pound) = 0.08 dollars per pound, or could word it as $0.08 per pound, or 8 cents per pound.


Turkey cost per unit?

About 47 cents a pound in some stores.


How do you find the unit price per pound of 5 pounds of ground beef?

Divide the total cost by 5 pounds. The answer will be $___ per pound.


A 2.5 pound bag of apples cost $2.99. Calculate the unit rate showing pounds of apples per dollar and the unit rate showing dollars per pound of apples?

2.99/2.5=1.196, so about $1.20 per pound of apples.


What is the unit for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25?

The unit price is 9.0726 (approx) per pound.


What is usable unit price?

Price for foodstuffs etu, stated of shown as the cost per unit as per pound per kilogram.


How much does tin cost per pound?

tin cost about $50.07 per pound


If a 5- pound package of meat cost 9.25 what is the cost per pound?

-4.25


If 1 pound 12 ounces of fish cost 2.24 what is the cost of fish per pound?

It would cost $1.40 per pound.


How to calculate the cost per servable pound of a food product?

Cost per pound divided by edible portion in percent = cost per pound of edible portion example: a crown roast cost $9 per pound, the edible portion is 60%. $9/.60 = $15 per edible pound


What is direct Cost per unit?

Direct cost per unit is that cost of unit incurred to manufacture one unit of product.Formula for direct cost per unit = total direct cost / total number of units.