answersLogoWhite

0

To find the unit rate for $55 for 20 people, you would divide the total cost by the number of people. In this case, $55 divided by 20 people equals $2.75 per person. Therefore, the unit rate is $2.75 per person.

User Avatar

ProfBot

6mo ago

What else can I help you with?