82km/hr
To find the unit rate, divide the total number of pages by the total number of hours. For 9 pages in 3 hours, the unit rate is ( \frac{9 \text{ pages}}{3 \text{ hours}} = 3 \text{ pages per hour} ).
?
To find the unit rate for 9 and 45, divide 45 by 9. This calculation gives you a unit rate of 5, meaning that for every 1 unit of 9, there are 5 units of 45. Therefore, the unit rate is 5.
The unit rate is found by dividing the first number by the second. For 72 and 9, you divide 72 by 9, which equals 8. Therefore, the unit rate is 8.
The unit rate is found by dividing the first number by the second number. For 450 and 9, you divide 450 by 9, which equals 50. Therefore, the unit rate of 450 and 9 is 50.
To find the unit rate, divide the total number of pages by the total number of hours. For 9 pages in 3 hours, the unit rate is ( \frac{9 \text{ pages}}{3 \text{ hours}} = 3 \text{ pages per hour} ).
?
To find the unit rate for 9 and 45, divide 45 by 9. This calculation gives you a unit rate of 5, meaning that for every 1 unit of 9, there are 5 units of 45. Therefore, the unit rate is 5.
The unit rate is found by dividing the first number by the second. For 72 and 9, you divide 72 by 9, which equals 8. Therefore, the unit rate is 8.
The unit rate would be 3/4 per foot.
It is 1.44... each.
If its in the fridge then yes, but not uncovered on the unit for 9 hours.
It is: 9 to 1 as a ratio
32321
Jina's reading rate is 9 chapters per hour. (81 chapters/9 hours = 9 chapters per hour)
In 2 hours you travel 18 miles, so in half the time, 1 hour, you'll travel half the distance, 9 miles. So you've travelled at 9 miles per hour (9mph).
$5.85/9 rolls= 65 cents per role============