Assuming that 3 is the total price, you can divide the total price by the number of cans. This will give you the price per can.
5/15
Write as a unit rate . $600 in 5 weeks
To find the unit rate of 46 for 5, you divide 46 by 5. This calculation gives you 9.2. Therefore, the unit rate is 9.2.
The unit rate of 405 and 5 is 81. To determine the unit rate, divide the first number (405) by the second number (5). The result is the unit rate, which in this case is 81.
To find the unit rate for 9 and 45, divide 45 by 9. This calculation gives you a unit rate of 5, meaning that for every 1 unit of 9, there are 5 units of 45. Therefore, the unit rate is 5.
5
It is 0.6
5/15
3 .5 _ = _ .5 is the answer 6 1
Write as a unit rate . $600 in 5 weeks
32321
what 23.75 for 5 pounds unit rate
To find the unit rate of 46 for 5, you divide 46 by 5. This calculation gives you 9.2. Therefore, the unit rate is 9.2.
3 gallons divided into 5 cans in fractions = 0.6
The unit rate of 405 and 5 is 81. To determine the unit rate, divide the first number (405) by the second number (5). The result is the unit rate, which in this case is 81.
No. The denominator must be 1 for a unit rate. UNIT means ONE.
(5 × 60) / 100 = $3 per hour