The answer depends on where they are being purchased!
Chat with our AI personalities
A linear equation may be used to convert a unit price to a price for the quantity that you want. For example, if one bottle of drink costs C units then (at that same price) 5 bottles will cost 5*C units. It is used in the same way by businesses.
20 cents per fluid ounce.
marked price/original price =15,737.5
Subtract the sales price from the actual price!
The gross price is the basic price. Adjust for any discuont, add any relevant taxes and you get the net price.