There would be 360 apples
18
12/60 = 1/5
the community center bought 228 juice boxes for a picnic.how many 6-packs is that? 60
There are 60 minute to each degree and 60 secons to each minute. 1 degree = 60 minutes 60 minutes = 3600 seconds
each minute has 60 seconds1035 / 60 = 17.25 minute
60
60 apples
At the rate of 3 apples for 10 cents, each apple costs approximately 3.33 cents. With 60 cents, you can buy 60 / 3.33, which equals about 18 apples. Therefore, you can buy 18 apples for 60 cents at that rate.
60. To find the answer multiply the number of cases by the number of boxes in each case. 15 x 4 = 60
divide 60 by 20 and you will have the answer 60/20 =
150 per dozen (12) = 12.50 each therefore 12.50 x 60 boxes = 750.00
You need to multiply all of the following together:* 2 (boxes per second) * 60 (seconds in a minute) * 4 (total minutes)
3
18
To find the number of candles in each box, divide the total number of candles (60) by the number of boxes (5). This gives you 60 ÷ 5 = 12 candles per box. You can complete the table by listing the number of boxes (1 to 5) and the corresponding number of candles (12, 24, 36, 48, 60). Graphing the relationship will show a linear function where the x-axis represents the number of boxes and the y-axis represents the total number of candles, with a consistent increase of 12 candles for each additional box.
3, or until your stomach acids becomes to corosive and digests it's own mucus lining. >3 = death
It depends on how many apples there are, but betwen 30 and 60 calories, on average.