ONE!!!!
Chat with our AI personalities
how do you find a unit price finding this is fairly simple. Some items are sold in bulk for instance boxes of candy. If you know how much the box costs and how many items are in the box you can divide the price of the box by the number of items in the box. This will give you the unit price to you. Of course if you are selling the item on individually you will need to increase this price to cover your costs and to make a profit.
It is elementary division.
Decameter, unit of distance.Liter, unit of volume.Incompatible.
6 different combinations can be made with 3 items
A dozen is 12 items. 6 times 12 equals 72.