100 = 70c 50 = 35c 250 = 70c + 70c + 35c = 175 cents = $1.75
56 cents
2.05
1.5 dozen = 18. The unit cost is misspecified and therefore ambiguous. At ten cents each, that would be 180 cents At ten cents for three, it would be 60 cents.
12 = a dozen2 = $0.204 = $0.408 = $0.8012 = $1.20one dollar twenty cents
$1.15
100 = 70c 50 = 35c 250 = 70c + 70c + 35c = 175 cents = $1.75
they would cost about 5 cents
$10.97
56 cents
The cost is 49 cents in March 2014 for up to one ounce, first class. Additional ounces are 21 cents, but added fees for large or thick envelopes.
2.05
1 lb of said bananas would cost 28 cents. Divide 98 by 3.5 and you will have the answer.
at shop rite stuffing cost about 89 cents a package.
about 5 cents each but the box would cost about $2.50.
twenty-five cents; smilarly, "four bits" is fifty cents
it will cost 2$.