Divide 374 by 7. The whole number result is how many tickets Joy can buy.
$8.50a +$5.50c
8.10 is the cost of the tickets.
12 student tickets
Total cost: 9.25 times 6 = 55.50
8 Adult tickets
She can buy 8 tickets.
16
about 1000 - 2000 each. i personally wouldn't spend that much cuz when i got tickets they cost 150 each and i could see fine.
if you steal the paper & don't spend too much time on it - it will cost next to nothing.
Tickets for Super Bowl games can be very expensive, especially if you're close to the field. Depending on what section in the arena you're in you could spend between $400 and $2000 dollars.
If the cost of eight tickets is $96 then 3 tickets would be $36. Each ticket is $12.
It would cost a little bit over $700 a piece
Yes, you can, but you have to comply with the rules for running raffles in your state, county and city. Most require you to have a license. And you should consult with an attorney, for such contingencies as not selling enough tickets to cover the cost of the mortgage, etc.
the tickets cost 40.00
.24
Umm, it depends how much you want to spend. You convert $1.00, $5.00, or $10.00 into quarters. Then, you just play games and get tickets.
$8.50a +$5.50c