answersLogoWhite

0

3.1 x 7.88 - 24.428 - or - 24.43 to the nearest penny (or cent).

User Avatar

Wiki User

7y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the cost of 31 liters of petrol at81p per liter?

£25.11 = 31 x £0.81


If there was a family reunion of 31 people and they all liked mashed potatoes or potato salad how many serving's or potatoes would you need to make for mashed potatoes and or potato salad?

For a family reunion of 31 people, a general guideline is to plan for about ½ to 1 cup of mashed potatoes or potato salad per person. If you assume an average of ¾ cup per person, you would need approximately 23.25 cups, which is about 5.8 quarts or roughly 6 quarts of mashed potatoes or potato salad. Adjust the amount based on the group's preferences and whether you are serving other side dishes.


How much does it cost to go to UNCG for a year?

how much does it cost to attend uncg for a year?


How would you find the cost per mile for a 21 billion 31 mile long tunnel?

Divide $21 billion by 31 miles to get over $677 million per mile.


What was the cost per gallon of gas in 1962?

The US average in 1962 was 31 cents per gallon. That would be about $2.41 per gallon in today's dollars (2014).


What is the cost of a gallon of gas in 1957?

In 1957, the average price per gallon of regular leadedgas was $.31 cents.


How much does it cost to use 5 watts 24 hours 31 days a month?

To calculate the cost, you need to know your electricity rate. If the rate is $0.12 per kWh, then using a 5-watt device for 24 hours a day for 31 days would consume 3.72 kWh (5 watts * 24 hours * 31 days / 1000) and cost around $0.45 (3.72 kWh * $0.12).


Connie has a 25 gallon tank and paid 31.00 to fill up her car How much was the cost per gallon?

31/25 = 1.24 per gallon !


How many russet potatoes in a 10 lb bag?

I just took my bag out and counted them, there is 31 potatoes in the bag of Russet potatoes I purchased from Pick n Save.


How much did gas cost per gallon in the 1950's?

The price of gasoline in the 1950s remained very steady. The low was 27 cents per gallon (1950-1953) to a high of 31 cents per gallon in 1958. Today (2014), 31 cents per gallon would be equal to about $2.52 per gallon.


How much did a gallon of gas cost in1960?

The US average in 1960 was 31 cents per gallon. That would be about $2.46 per gallon in today's dollars (2014).


How much did gallon of gas cost in1960s?

The US average in 1960 was 31 cents per gallon. That would be about $2.46 per gallon in today's dollars (2014).