A 6K in 31 minutes equates to a pace of 7.22 miles per hour.
31 and 2/8 - 29 and 3/8 = 1 and 7/8
60 minutes per hour, 24 hours per day, 31 days in December so the answer is -60 x 24 x 31 = 44640 minutes
3.1 = 31/10 or 31/103.1 = 31/10 or 31/103.1 = 31/10 or 31/103.1 = 31/10 or 31/10
31/1/3
£25.11 = 31 x £0.81
how much does it cost to attend uncg for a year?
Divide $21 billion by 31 miles to get over $677 million per mile.
The US average in 1962 was 31 cents per gallon. That would be about $2.41 per gallon in today's dollars (2014).
In 1957, the average price per gallon of regular leadedgas was $.31 cents.
31/25 = 1.24 per gallon !
To calculate the cost, you need to know your electricity rate. If the rate is $0.12 per kWh, then using a 5-watt device for 24 hours a day for 31 days would consume 3.72 kWh (5 watts * 24 hours * 31 days / 1000) and cost around $0.45 (3.72 kWh * $0.12).
The price of gasoline in the 1950s remained very steady. The low was 27 cents per gallon (1950-1953) to a high of 31 cents per gallon in 1958. Today (2014), 31 cents per gallon would be equal to about $2.52 per gallon.
The US average in 1960 was 31 cents per gallon. That would be about $2.46 per gallon in today's dollars (2014).
The US average in 1960 was 31 cents per gallon. That would be about $2.46 per gallon in today's dollars (2014).
Typically, there are around 10-12 russet potatoes in a 10 lb bag, depending on the size of the potatoes.
The forbidden city cost $305,637,167.00