answersLogoWhite

0

You seem to be unaware of the fact that you could have obtained the answer much more easily and quickly by using the calculator that comes as part of your computer.

The cost is (26*2)*3.5 = 182p.

User Avatar

Wiki User

10y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is 26 multiplied with p?

26p.


How many 26p stamps can you buy for 5.20?

20


What is the average stamp price of 2007?

a first class stamp = 26p


How do yousimplify 26p plus q plus r plus 4q plus 5r?

You'd have no problem at all if it was [ 26 pigs + 1 quart + 1 rat + 4 quarts + 5 rats ]. You'd add up the quarts, and then you'd add up the rats. You do the same with p's, q's, and r's . 26p + q + r + 4q + 5r = 26p + 5q + 6r


What is the most expencive boys name if a is 1p b is 2p and so on and z is 26p?

mekr


What is 30 - 4 mulitpled with p?

26


What is 126 in new pence?

British Sterling: 126 in new pence is £1.26p (one pound and 26p (pronounced as pee not pence)).


How many miles to the gallon does a 2008 Ford Transit van get?

depending on how hard you drive loaded or unloaded motor way or town mine a 140hp averages at 350/400 mile to a tank of fuel which cost £100 or 26p a mile ish but I run unloaded most of the time


How do you calculate this simply I am trying to explain to a 10 year old simply Choc bars cost 26p each fruit bars cost 18p spent exactly 5 pounds how many of each did he buy Help He's only 10?

To find out how many chocolate bars and fruit bars were bought, we can use a simple method. First, let's convert 5 pounds to pence, which is 500 pence. Then, we can think of it like this: if you buy some chocolate bars (26p each) and some fruit bars (18p each), the total cost of all the bars must add up to 500p. You can try different combinations of chocolate and fruit bars until you find the right mix that adds up to 500p!


What was the price of a pint of beer in 1943 In England?

In 1943 a pint of beer was 5p (or 1 shilling)


What is integral invariant algorithm in peer to peer watermarking?

they fcuk their nans up the bum for 27 pence then they go and buy stuff on eBay that is 26p so that theyhave 1 pence change


Choc bars cost 26p each and fruit bars cost 18p each Anil spent exactly 5 pounds on a mixture of choc bars and fruit bars how many of each did he buy?

18f + 26c=500, hence 13 x 26=338, 9 x 18=162, 13 choc and 9 fruit