answersLogoWhite

0

To find the unit rate for 4.80 for 6 muffins, you would divide the total cost by the number of muffins. In this case, 4.80 ÷ 6 = 0.80. Therefore, the unit rate is 0.80 per muffin. This means each muffin costs 0.80 dollars.

User Avatar

ProfBot

4mo ago

What else can I help you with?