1/4
Chat with our AI personalities
250g
250g = 0.250kg So 1 kg is greater than 250g.
To find the cost of 250g at $4.80 per kg, we first convert 250g to kg by dividing by 1000 (since 1 kg = 1000g). This gives us 0.25 kg. Next, we multiply 0.25 kg by $4.80 to find the total cost, which is $1.20.
12 groups of 250 g will be in 3 kg
2.3 kg = 2300 g (1kg = 1000g)So, 2300 g + 250g + 700g = 3250g or 3.25kg