answersLogoWhite

0

Kilograms. Although they are often bought by number.

User Avatar

Wiki User

9y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How do you buy apples?

At the grocery store you would almost always buy them by the pound. Wholesalers would probably buy them by the bushel. (A common harvesting practice.) A street vendor would sell them by the unit (so much for each apple). When selling apples to an applesauce or cider factory it would be by the ton.


How many 2.40 apples would you buy with 36?

15 apples.


If a man has enough money to buy either 12 pears or 36 apples and intends to buy an equal number of pears and apple how many of each can he buy with the money?

A pear is the same price as three apples. He would buy 9 pears and 9 apples.


What can you make out of apples that people would buy besides food?

cider


What was the Price of apples in 1930?

In 1930, you could buy a pound of apples for eleven cents. If you wanted to buy a single apple from a street vendor, it would cost you a nickel.


Where do you buy snap apples on moshi monsters?

to buy snap apples you have to be a member


Where do you buy black snap apples on moshi monsters?

You cant buy a color but you can buy snap apples at the port


When and where can you buy Opal apples?

in an opal apples store retard


What would you buy for an apple pie 2 pounds or 2 ounces of apples?

2 pounds


Where can I buy apples for a penny?

There is not really anywhere in the United States that have apples for a penny.


Where can one buy gourmet apples?

One can buy gourmet apples from local grocery stores that specialize in products like these apples. These gourmet treats are great for hosting a party or celebration.


How do you buy apples on Howrse?

Go under the breeding tan, then click on the store. It will come up with a list of things you can buy, click on apples and decide how many to buy.