answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

How much does 5 pounds of apples cost?

go to a store


Anna went to the grocery store She bought 3 oranges and 6 apples She paid 4.50 Maria went to the same store and bought 2 oranges and 2 apples Her cost was 2.10 How much would one apple cost?

$0.45


How much do 4 pounds of apples cost?

The cost of 4 pounds of apples can vary depending on the type and quality of the apples, as well as the location and time of year. On average, a pound of apples typically costs between $1 to $3. Therefore, 4 pounds of apples could cost anywhere from $4 to $12. It's best to check with your local grocery store or market for specific pricing.


How much did apples cost during 1930s?

how much does fruit cost in the 1930s?


Anna went to the grocery store and bought 3 oranges and 6 apples she paid 4.50 she went to the same store and bought 2 oranges and 2 apples her cost was 2.10 how much is 1 apple?

one apple is for 0.45.


Twelve apples cost 2.00 How much will fifty apples cost?

2.00 divided by 12 means that the apples cost 0.1666 recurring each. So if you then multiply that by 50, you find that 50 apples cost 8.333 recurring.


What is an example of a rate math problem?

Two apples cost $0.50, how much do fifty seven apples cost?


How much dose apples cost?

$2.7o


She bought 3 oranges and 6 apples She paid 4.50 Maria went to the same store and bought 2 oranges and 2 apples Her cost was 2.10 How much would one apple cost?

apple = 0.45 each orange = 0.60 each


How much do honey crisp apples cost per pound?

The price of honeycrisp apples can vary depending on the store and location. On average, they can cost anywhere from $2.50 to $4.00 per pound. It's best to check with your local grocery store for current pricing.


How much is a 6 pound of apple cost?

how much does a 6 pounds of apples cost


How much would 3 pounds of apples cost if 12 pounds cost 6?

Apples/Cost = 12/6 = 2 So 3 pounds of apples would cost 3/2 = 1.5 units.