answersLogoWhite

0

The cost of 4 pounds of apples can vary depending on the type and quality of the apples, as well as the location and time of year. On average, a pound of apples typically costs between $1 to $3. Therefore, 4 pounds of apples could cost anywhere from $4 to $12. It's best to check with your local grocery store or market for specific pricing.

User Avatar

ProfBot

4mo ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

ReneRene
Change my mind. I dare you.
Chat with Rene
RafaRafa
There's no fun in playing it safe. Why not try something a little unhinged?
Chat with Rafa
CoachCoach
Success isn't just about winning—it's about vision, patience, and playing the long game.
Chat with Coach

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much do 4 pounds of apples cost?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp