answersLogoWhite

0

how much does a 6 pounds of apples cost

User Avatar

Wiki User

11y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does simtex cost?

Simtex cost $6 a pound.


How much is a iphone 6 plus cost at radioshack?

The Apple iPhone 6 plus will cost $399 with a contract.


How much do tights in primark cost?

they cost around £6 to £10 i brought some the other day


How much does a yard of decorative rock cost?

The cost will depend upon the kind of rock you are looking for. Many rocks will cost around $6 per pound.


How much does a pound of butter cost 2010?

a pound of butter in 2010 cost $2.80 per pound.


How much does 6 apples cost in 1997?

To determine the cost of 6 apples in 1997, you would need to know the average price of apples per unit at that time. In the late 1990s, the price for apples typically ranged from $0.50 to $1.00 per pound, depending on the variety and region. If we assume an average price of $0.75 per pound and an average apple weighs about 0.25 pounds, then 6 apples could cost around $1.50. However, prices could vary significantly based on location and market conditions.


How much does an apple weighs?

Depending on the type of apple it can weigh between 2 and 6 ounces.


How much does rats food cost?

Depending on the size or store and brand. A pound of food in a bag from Walmart it would probably cost you around 6 dollars.


If a 10 pound sack of potatoes costs 6 dollars and 55 cents how much would 1 pound cost?

65.5 cents, but you would be charged 66 cents.


How much does tofu cost?

$1-5/6, depending on where you live and what type you're looking for.


She bought 3 oranges and 6 apples She paid 4.50 Maria went to the same store and bought 2 oranges and 2 apples Her cost was 2.10 How much would one apple cost?

apple = 0.45 each orange = 0.60 each


If 6 oranges cost 5.34 how much will one cost?

If 6 oranges cost $5.34 how much will 1 cost