how much does a 6 pounds of apples cost
one apple is for 0.45.
Each egg weighs 1/6 pound (2 2/3 ounces)
6/16 = 3/8 = 0.375 pound
6 percent of a pound = £0.066% of £1= 6% * £1= 0.06 * £1= £0.06
33 cents.
Simtex cost $6 a pound.
The Apple iPhone 6 plus will cost $399 with a contract.
they cost around £6 to £10 i brought some the other day
The cost will depend upon the kind of rock you are looking for. Many rocks will cost around $6 per pound.
a pound of butter in 2010 cost $2.80 per pound.
To determine the cost of 6 apples in 1997, you would need to know the average price of apples per unit at that time. In the late 1990s, the price for apples typically ranged from $0.50 to $1.00 per pound, depending on the variety and region. If we assume an average price of $0.75 per pound and an average apple weighs about 0.25 pounds, then 6 apples could cost around $1.50. However, prices could vary significantly based on location and market conditions.
Depending on the type of apple it can weigh between 2 and 6 ounces.
Depending on the size or store and brand. A pound of food in a bag from Walmart it would probably cost you around 6 dollars.
65.5 cents, but you would be charged 66 cents.
$1-5/6, depending on where you live and what type you're looking for.
apple = 0.45 each orange = 0.60 each
If 6 oranges cost $5.34 how much will 1 cost