answersLogoWhite

0

5.00 - 4.20 = 0.80 pounds.

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much change do you get from 1 pound if you spend 18 pence?

82 Pence change.


If there was a cow that was 1600 pounds and it coast 1600 dollars then how much money would you spend each pound?

You would spend One dollar each pound because 1600 goes into 1600 One time so that's how you get that answer


What is the fraction of 5 pound if you spend one pound twenty five pence?

If you have spent £1.25 of your £5.00, you have spent one-quarter (¼), or 25% of it. What remains is three-quarters (¾) or 75% of the original, totaling £3.75.


Is the bicentennial quarter worth more than twenty five cents?

No they are not, if it came from pocket change spend it.


How long would it take to spend 1 million pounds if you spent 1 hundred pound a day?

1 million devided by 100


Which is cheaper 40p per kg or 24p per pound?

40p per kilo is cheaper, here is why, spend 40p on a kilo, 1 kilo = 2.2 pounds, so 40p would get you 2.2 pounds, that works out at just under 20p per pound.


what- shaneese is buying peanuts and cashews. she has $12 to spend. peanuts cost $3 per pound and cashews cost $4 per pound. she buys X pounds of peanuts and Y pounds of cashews. Which equation represents the amount of the mix?

3x + 4y = 12


If you bought 9 pounds of dog food at 57 cents per pound how much did it cost?

Justin is cooking dinner this week for his grandparents. He bought 1.5 pounds of green beans and 0.5 pounds of mushrooms to make a casserole. Green beans cost $2.20 per pound, and mushrooms cost $3.50 per pound. How much money did Justin spend in all?


what- Shaneese is buying peanuts and cashews. She has $12 to spend. Peanuts cost $3 per pound and cashews cost $4 per pound. If she buys x pounds of peanuts and y pounds of cashews, then the equation that represents the amount of each is 3x + 4y = 12.?

4


what- shaneese is buying peanuts and cashews. she has $12 to spend. peanuts cost $3 per pound and cashews cost $4 per pound. if she buys x pounds of peanuts and y pounds of cashews, then the equation that represents the amount of each is 3x + 4y =12?

4


Can you spend a five pound coin in the shops?

No, they wont accept it because they want to have coins to make change for when other people buy stuff with like 50 pound notes - so what will a 5 pound coin come use to them? - Hope this helps.


How do you make a million pound?

Step 1: Save a thousand pounds. Step 2: Don't spend any of it. Step 3: Repeat the above steps 999 times.