answersLogoWhite

0


Best Answer

40p per kilo is cheaper, here is why, spend 40p on a kilo, 1 kilo = 2.2 pounds, so 40p would get you 2.2 pounds, that works out at just under 20p per pound.

User Avatar

Wiki User

โˆ™ 2009-04-28 15:15:58
This answer is:
User Avatar
Study guides

Algebra

20 cards

A polynomial of degree zero is a constant term

The grouping method of factoring can still be used when only some of the terms share a common factor A True B False

The sum or difference of p and q is the of the x-term in the trinomial

A number a power of a variable or a product of the two is a monomial while a polynomial is the of monomials

โžก๏ธ
See all cards
3.8
โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…
1796 Reviews

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: Which is cheaper 40p per kg or 24p per pound?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp
People also asked

Do blocked punts count as part of a punters' punting average?

View results

Has Harley-Davidson had a 100th year anniversary?

View results

What is hibitane and how is it used?

View results