answersLogoWhite

0

30 cents is the answer

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Related Questions

If candies cost 5 cents each how many can you buy with 80 cents?

16


If 4 apples and 5 oranges equals 70cent and 5 apples and 4 oranges equals 74 cent What does one orange cost?

Oranges cost 6 cents each. Apples cost 10 cents each.


How much does a safety pin cost?

about 5 cents each but the box would cost about $2.50.


How much did books cost in the 1800s?

It was originally priced in the US at 5 cents for a first class letter. In 1863 the cost was 3 cents for half an ounce. It dropped to 2 cents in 1883 and then was made 2 cents for a full ounce in 1885.


Cost of McDonald's hamburger in 1963?

It was !5 cents for a single hamburger, cheese was 2 cents extra, fries were 12 cents, a milkshake was 25 cents. A small coke or root beer was 10 cents.


How much does a can of soda cost now?

1.12 cents. 5 cents.


How much did oil cost in the 1930's?

.5 cents. which means 5 cents a gallon


If 4 pencils cost 10 cents how many pencils can be bought for 50 cents?

4 pencils cost 10 cents so pencils are 10/4 cents each.So 50 cents will buy 50*4/10 = 20 pencils


If 3 apples cost 50 cents how many apples can be bought for 5.?

If 3 apples cost 50 cents, then the cost of one apple is approximately 16.67 cents. For 5 dollars, which is 500 cents, you can buy about 30 apples (500 cents divided by 16.67 cents per apple).


What did a whopper cost in 1960s?

Did we ave McDonalds in the 1960's?


What was the cost of a jolly rancher in 1949?

the cost was 25 cents a bag


Cost of loaf of bread in 1923?

A loaf of bread cost about 9 cents in 1923.