It depends on what unit you want. The answer can be 327 per month, or 3924 in 1 year.
2,289 divided by 7 is 327.
The rate is 609 kilometers per 7 hours. The unit rate is 609/7 = 87 kilometers per hour.
To find the unit rate, divide the price by the number of items. $5.60 / 7 = $0.80. The unit rate is 80 cents.
It is 45/7 each.
17.75/7 = 0.25
It is 1 in 7.
It is: 6 to1
7 17?
6
60 mph
50.75/7 = 7.25 per hour.
You would calculate 2.3/7 . That number will be the rate in km per min.