2.00 divided by 12 means that the apples cost 0.1666 recurring each. So if you then multiply that by 50, you find that 50 apples cost 8.333 recurring.
Two apples cost $0.50, how much do fifty seven apples cost?
go to a store
126 cents or $1.26
Depends on where you buy them, but I'd say about 4 dollars.