Chat with our AI personalities
how much does a 6 pounds of apples cost
Apples/Cost = 12/6 = 2 So 3 pounds of apples would cost 3/2 = 1.5 units.
They would cost 5.95
17 would cost 42.5
The cost of 2 pounds of apples can vary depending on the type and quality of the apples, as well as the location and time of year. On average, a pound of apples typically costs around $1 to $2. Therefore, 2 pounds of apples may cost anywhere from $2 to $4.