answersLogoWhite

0

I take it you mean 3 and 1/2 pounds cost 0.98 cents.

So 0.98/3.5 = 0.28/pound.

But just going by what you wrote: 98/312 = 0.314/pound

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

If 3 1 2 pounds of bananas cost 98 how much would one pound cost?

They would cost 98/3.5 = 28 units of currency.


How much does a pound of bananas cost in Florida?

i have no freaking clue lol


If 1kg bananas cost R7.00 and 3kg bananas cost R20.00 how much would 6kg cost?

R38.50


How much does 4 lb of bananas cost at walmart?

Today it's a $1. a pound


If 6 bananas cost 90P how much does 4 bananas cost?

If 6 bananas cost 90P, then each banana costs 15P. So, if you want to buy 4 bananas, you would just multiply 15P by 4, which equals 60P. So, 4 bananas would cost you 60P. Hope that math lesson didn't bruise your brain too much!


How much is a bunch of bananas in India?

a bunch is an inexact term describing a cluster of bananas. By how much do you mean how much would they cost? I would estimate about 15 rupees.


If 16 bananas cost 2.40how much would one cost?

One would cost 2.40/16 = 0.15


How much is a bunch of bananas?

in some shops like morrisons a bunch of bananas cost 100p


If 3.5 lbs of bananas cost 98 cents how much would 1 lb cost?

1 lb of said bananas would cost 28 cents. Divide 98 by 3.5 and you will have the answer.


How much does a bunch of bananas cost?

Different supermarkets/shops have different prices. For example Asda are selling them at 6 pence each. In the U.S. bananas are sold by the pound and prices vary from store to store. Prices also change frequently, but one banana would cost less than $1.00 no matter where you buy it as of April 2012.


If a pound of slaw cost 1.74 how much would a gallon cost?

$27.84


How much do bananas cost in Missouri?

Not much