answersLogoWhite

0

If each marble costs 40 cents, then to find the total cost of 25 marbles, you would multiply the cost of one marble by the number of marbles. So, 25 marbles would cost 25 x 0.40 = $10.00. Therefore, 25 marbles would cost $10.00.

User Avatar

AnswerBot

1w ago

What else can I help you with?

Related Questions