Assuming each item is the same price, there are a couple of ways you can do this problem. One is:
Divide $1.20 by six to find the cost of 1 item and then muliply that number by 4.
$1.20 divided by 6 is 20 cents.
20 cents times 4 is 80 cents.
$1.50 * 20/8 = $3.75
To mentally estimate the total cost of these items, we would substitute the following numbers 2, 1, 3.5, 10, and 6. By rounding to the half-dollar, the estimate would be 22.5. This assumes that the 98 is a 98-cent item. If it were a 98-dollar item, the estimate would be 119.5.
Write the 26 cents as 0.26 dollars (assuming that you are talking about dollar-cents), and multiply this by the number of liters.
There are ten cents in a dime. 1 = cent = 'penny' 5 = nickel 10 = dime 100 = dollar
With odd pricing, the cost of the product may be a few cents lower than a full-dollar value
1 dollar
Less than a dollar; e.g. a soda pop was 15 cents. A candy bar 3 cents. Gasoline 10 cents a gallon.
12 = a dozen2 = $0.204 = $0.408 = $0.8012 = $1.20one dollar twenty cents
12 x 10 = 120 cents (Or 1 dollar 20 cents.)
the cost was 25 cents a bag
it is 20 cents
The tax on 8.50 at a tax part of 7.532 cents per dollar is .64 so the total ticket cost would be 9.14.
$1.50 * 20/8 = $3.75
77 cents to 1 dollar and 50 cents
About 10 cents but at the time that was a dollar to them
about 30 pesos uruguayan that like 1 dollar and 50 cents
It depends, a can could cost from 50 cents to 1.00 dollar. A bottle could cost from 1.00 dollar to 2.00 dollars. There are enlarged cans that cost 1.00 dollar.