12 x 10 = 120 cents
(Or 1 dollar 20 cents.)
Chat with our AI personalities
Well, honey, a gross is 144 pencils. So, if each pencil costs 8 cents, then you just multiply 144 by 8 cents to get $11.52 for a gross of pencils. Hope that math lesson didn't cost you too much!
The cost of p pencils is 20p.
33 pencils would cost 6.93, so that is the most you could get.
If pencils cost 0.26 each could you buy four pencils with 1.00?
$0.99 * 3 = $2.97