In order to ship a package to UK that weighs 6lbs. will cost the least dimensions must be LENGTH 12in., WIDTH 4in. and HEIGHT 7 ( those are examples of measurements I put in) it would cost you, $105.25, Global Express. Or with the same sample measures, the other options are. Express Mail?? International $54.75,Priority Mail$42.50,Priority Mail International Large Flat-Rate Box $53.95,and or Priority Mail Regular/Medium $41.95. These prices are through the United States Post Office.
Chat with our AI personalities
They would cost 98/3.5 = 28 units of currency.
In 1970 coffee cost 91.1¢ per pound. Most restaurants would charge10 cents per cup. In 2011, coffee cost as much as $5.65 per pound.
I take it you mean 3 and 1/2 pounds cost 0.98 cents. So 0.98/3.5 = 0.28/pound. But just going by what you wrote: 98/312 = 0.314/pound
£321.33 ($522.24) per pound at today's prices
If 2 pounds of rice cost 5, 1 pound will cost 2.50 or 2 1/2.