answersLogoWhite

0

100 dolars

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does iron cost per pound?

$2 per lb


How much does green onions cost?

$8.00 per lb.


How much strawberry does a strawberry cost?

$0.20 per lb


How much does asparagus cost wholesale in Mexico?

.64 per lb


How much do fajitas cost in Houston Texas?

Around $4.99 per lb- marinated.


How much did a pound of sirloin steak cost in 1980?

it costs $5.99 per lb


Find the cost per lb of sugar-coated breakfast cereal made from 40 lb of sugar that costs s1.00 per lb and 120lb of corn flakes that cost 0.60 per lb?

$1.60 per pound


How much does price cost per lb in 2008?

Price per pound of what? Question needs more direction.


What is the cost of a lb of cherries when apples cost 30p per lb more than bananas and 72p less than cherries but the cost of 2 lb of apples and 3 lb of bananas is the same price as 2 lb of cherries?

Let the apples be 'A' pence per lb Bananas cost: (A-30) pence per lb Cherries cost: (A+72) pence per lb Cost of 2 lb of apples = 2A Cost of 3 lb of bananas = 3(A-30) Cost of 2 lb of cherries = 2(A+72) But: 2A+3(A-30) = 2(A+72) So: 2A+3A-90 = 2A+144 => 3A = 234 => A = 78 Therefore cherries cost: 78+72 = 150 pence per lb


2.6 lbs of cheese sold for 15.55 what is the cost per lb?

If 2.6 lb is sold for $15.55 then the cost per lb is 15.5 ÷ 2.6 = $5.96


How much does oranges cost in Mexico?

Oranges in Mexico cost MXN 13.90 per kilogram, or approximately 2.35 cents per pound (USD/lb).


How much money can you get for one can?

For plastic I got $0.92 per lb Glass $0.11 per lb Cans $1.57 per lb There are about 33 cans per pound (12 fl oz size) is manufactured from Aluminum and weighs roughly 15 grams or 0.5 ounces. It always good to recycle if you need a little money this is the way to go.