The answer is obvious. If the quantity of a is equal to the quantity of b then the answer is 12 and a half cents.
A dozen is twelve; a half dozen is therefore six.
0.50
100 donuts would cost $1.00. 12 donuts (1 dozen) / $0.12 cents = $0.01 per donut $0.01 per donut x 100 donuts = $1.00
5 dozen oranges will costs $6.00
I'll bet you think you are a real smart cookie. Ans= five dozen.
5 cent
A dozen is twelve; a half dozen is therefore six.
About a bunghole and a half 1.00 dollar. its olbious
0.50
What may seem a relatively low cost is because of inflation. With a 'loaf' of bread costing between a half cent and a whole cent
20 cents
The cost of gas in 1979 was $0.86. Just a cent ove rhte cost of a dozen eggs. That same year the average cost of a new home was $71,800.00, and inflation was at 13.3%
A dozen eggs in 1912 cost only $0.40 for one dozen
126 cents or $1.26
3 hunna
100 donuts would cost $1.00. 12 donuts (1 dozen) / $0.12 cents = $0.01 per donut $0.01 per donut x 100 donuts = $1.00
29.985 :) P.S. I used a calculator!