100 donuts would cost $1.00.
12 donuts (1 dozen) / $0.12 cents = $0.01 per donut
$0.01 per donut x 100 donuts = $1.00
1.5 dozen = 18. The unit cost is misspecified and therefore ambiguous. At ten cents each, that would be 180 cents At ten cents for three, it would be 60 cents.
12 = a dozen2 = $0.204 = $0.408 = $0.8012 = $1.20one dollar twenty cents
The answer is obvious. If the quantity of a is equal to the quantity of b then the answer is 12 and a half cents.
0.50
1-1/2 dozen = 18. There are six 3s in 18. Each 3 costs 10 cents,so the lot costs 6 x 10 = 60 cents.
$8.49
my mom
Cost for making a dozen donuts is 1.8 dollars. Therefore the cost for making 5 dozens is 9 dollars. This implies that the profit one gets after selling five dozen donuts is 10.95 dollars.
A dozen is approximately $6 plus tax a single doughnut is 80 cents
They are about 8 dollars for a dozen and 5 dollars for 1/2 dozen.
a dozen eggs cost 20 cents in the 1970'
In Toronto where I was living it was 6.60 Cad dollars
A dozen is 12. For an example a dozen donuts
80 cents
A dozen was .18 cents.
2 cents
80 cents