Resourcing, Recruiting the right talent, Retaining the talent, Retraining and Restructuring
Chat with our AI personalities
Only combination that will work is 2 watermelons @ Rs 5 and 4 pineapples @ Rs 7, otherwise you will have to cut up the pineapples and watermelons and only buy parts of each.
One pen cost 4.05 and so two pens cost 2*4.05 = 8.1 Rs
It is Rs 5.
Rs 1600.
vf=54 km/hr vi=0km/hr t=5sec/0.001hr a=5400 km/hr 54km/hr- 0km/hr --------------------- 0.001 hr